Krul Antiquarian Books

Verdilaan 23, NL 2151 NA Nieuw-Vennep

Tel. 0031 (0)252 622 586, Fax 0031 (0)252 622 586E-mail: renekrul@xs4all.nl



Articles on Surinam

1 ALEXANDER. De scheidsrechterlijke uitspraak van den Czaar betreffende Guyana. Amsterdam, K.N.A.G., 1891. 2p., 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. VIII.

3,30



2 AMUNDSEN, Roald. Voordracht: "An dem magnetischen Nordpol und durch die Nord-West Passage". Amsterdam, K.N.A.G., 1907. 3p., with the large map of Amundsen Northwest-Passage with the Gjöa, 1903-1906.8vo modern wrs.

27,50

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXIV.


3 AUGUSTINUS, P. G. E. F. Het gebruik van luchtfoto's bij kustmorfologische studies. (Suriname). Amsterdam, K.N.A.G., 1969. 5 p, 1 textmap, 3 illustrations, bibliography, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel III.

4,40


4 B., H. J. van. De toekomst van Suriname. Haarlem, Het Tijdschrift ,,Eigen Haard", 1920. 14p., with 16illustrations, 4to modern wrappers. - Taken from: De Aarde en haar Volken, Jrg. 56.

19,80


5 BAKHUIS, L. A. De 5de expeditie van het Kon. Ned. Aardr. Genootschap naar het binnenland van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1907. 2p. 8vo modern wrs.

3,30

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXIV.


6 BAKHUIS, L. A. De 5de wetenschappelijke expeditie naar het binnenland van Suriname. Met reisverslagen I-IV, van den Luit. ter zee 2e kl. C. H. De Goeje. Amsterdam, K.N.A.G., 1908. 19p., with 1 folding map with insert map, 8vo modern wrs.

27,50

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXV.


7 BAKHUIS, L. A. Verslag der Coppename-Expeditie. Amsterdam, K.N.A.G., 1902. 158p, with very large coloured lithographed map, 8vo modern wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XIX.

220,00


8 BAKKER, Dr. J. P. en J. LANJOUW. Indrukken van de natuurwetenschappelijke expeditie naar Suriname 1948-'49. Amsterdam, K.N.A.G., 1949. 20p., with 1 map & 12 illustrations on plates, summary in english, 8vo modern wrs.

19,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXVI.


9 BALEN, W.J. van. In Memoriam Claudius Henricus de Goeje. Amsterdam, K.N.A.G., 1955. 2p., with portrait-plate, 8vo wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXII.


10 BEEKMAN, E. H. M. Enkele aanteekeningen over de geologische kaart van Suriname, behoorende bij het verslag van het onderzoek naar goud in het Lawa-gebied. Amsterdam, K.N.A.G., 1908. 2p., 8vo modern wrs.

3,30

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXV.


11 BEET, Chris de and H. U. E. THODEN van VELZEN. Bush Negro Prophetic Movements: Religions of Despair? 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1977. 26p., 3 plates, map, references, tables, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 133.

19,80


12 BEETS, Nicolaas. De bevrijding der slaven. Redevoering gehouden in openbare vergaderingen van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering van de afschaffing der slaverny. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1856. 44 p., 8vo later halfcloth with original frontwrappers pasted on. Very good copy.

275,00


13 BENJAMINS, Dr. H.D. De grenzen van Nederlandsch Guiana. Amsterdam, K.N.A.G., 1898. 66p, with 5 maps (4 folding, 2 coloured), biographical notes, 8vo modern wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XV.

110,00


14 BENJAMINS, H.D. Het Fransch-Braziliaansch grensgeschil in verband met de grens van Nederlandsch Guiana. Amsterdam, K.N.A.G., 1899. 2p., 8vo modern wrs. Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XVI.

3,30


15 BOLHUIS, J. J. van. Indië en de Nederl. Volksvertegenwoordiging. De Surinaamsche begrooting. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1930. 6p, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: De Indische Gids, Vol. LII, No. 3.

4,40


16 BOLHUIS, J. J. van. Indië en de Nederl. Volksvertegenwoordiging. Interpellatie-Albarda naar aanleiding van de zending van een torpedobootjager naar Sjanghai en over de wenschelijkheid van maatregelen tegen credietverleening en tegen leveranties van oorlogstuig aan de oorlogvoerenden in het Verre Oosten. - Begrooting van Suriname. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1930. 5p, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: De Indische Gids, Vol. LIV, No. 4.

4,40


17 BOLHUIS, J. J. van. Indië en de Nederl. Volksvertegenwoordiging. De Indische begrooting. - De muiterij op ,,De Zeven Provinciën". - Suriname. - Curçacao. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1933. 15p, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: De Indische Gids, Vol. LV, No. 4.

8,80


18 BOLHUIS, J. J. van. Indië en de Nederl. Volksvertegenwoordiging. Begrooting van Suriname. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1934. 5p, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: De Indische Gids, Vol. LVI, No 3.

3,30


19 BOLHUIS, J. J. van. Indië en de Nederl. Volksvertegenwoordiging. Begrooting van Suriname. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1937. 6p, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: De Indische Gids, Vol. LIX, No. 3.

4,40


20 BOS, G. Cariben (paragoto's?) aan de Perica. Dordrecht, Foris Publications, 1989. 22p., 3 maps, bibliography, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 145.

27,50


21 BRANA-SHUTE, Gary. Social Conflict and Ritual Restoration: A Case of Lower Class Creole Mating in Disequilibrium. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1976. 31p., references, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 132.

19,80


22 BRANA-SHUTE, Rosemary and Gary. Death in the Family: Ritual Therapy in a Creole Community. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1979. 25p., table, notes, bibliography, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 135.

19,80


23 BREUKELMAN, Mr. J.B. & J. F. NIERMEYER. Surinaamsche zaken (Stoomtram, ijzererts, immigratie-quaestie). Amsterdam, K.N.A.G., 1900. 5p., 8vo wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XVIII.


24 BRUIJNE, G. A. de. Paramaribo, Capital of Suriname. (Air Photographs). Amsterdam, K.N.A.G., 1968. 4 p., 2 illustrations, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel II, Nr.4.

4,40


25 BRUIJNE, G. A. de. Surinam in regional geography. An alternative to Preston James' Latin America. Amsterdam, K.N.A.G., 1971. 4 p., bibliography, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel V, Nr. 2.

3,30


26 BRUIJNE, G. A. de. Surinam and the Netherlands Antilles: Their place in the world. Amsterdam, K.N.A.G., 1971. 8 p., notes, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel V, Nr. 4.

4,40


27 BRUIJNE, G. A. de. Bauxiet en aluminium. Enkele thematisch-geografische aantekeningen. Amsterdam, K.N.A.G., 1970. 21 p., 3 figures, 6 tables, notes, summary in english, bibliography, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel IV.

13,20


28 BUVE, R. A. J. Surinaamse slaven en vrije negers in Amsterdam gedurende de achttiende eeuw. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1963. 10p., bibliography, 8vo wrs. Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 119.

11,00


29 CAPPELLE, H. van. Surinaamsche negervertellingen. Bijdrage tot de kennis van West-Indische negerfolklore. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1916. 147p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 72.

104,50


30 CAPPELLE, H. Van. De expeditie van Cappelle naar Suriname's binnenland. Amsterdam, K.N.A.G., 1901. 9 p., 8vo modern wrs. (From: De Surinamer, 15 & 18 Nov.,1900). Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XVIII.

8,80


31 COLL, C. van. Gegevens over land en volk van Suriname. & Toegift. (Met Naschrift en Bijlagen door G. P. Rouffaer). & Naschrift door Jhr. L. C. van Panhuys. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1903. & 1905, 150,16 p, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 55 & 58.

176,00


32 DELAFOSSE, Maurice. De quelques persistances d'ordre ethnographique chez les descendants des nègres transportés aux Antilles et la Guyane. Paris, 1912. 4 p.

4,40

Extract taken from Revue de études ethnographiques et sociologiques.


33 DIEPHUIS, J. G. H. R. The Guiana Coast. Amsterdam, K.N.A.G., 1966. 8p., with 5 figures, bibliography, 8vo modern wrs.

6,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXXIII.


34 DOEVE, G. Delfstoffen in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1966. 14p., with 1 folding map, 5 illustrations & 1 figure on plates, 2 tables, bibliography, summary in english, 8vo modern wrs.

19,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXXIII.


35 DRIMMELEN, C. van/ Dr. H. van CAPPELLE. De Boven-Nickerie, onderzocht en in kaart gebracht, en naar diens verslag en bijeengebrachte gronden en gesteenten beschreven door Dr. H.van Cappelle. Amsterdam, K.N.A.G., 1899. 36p, with 1 folding coloured map, 4 textfigures, 8vo modern wrs.

55,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XVI.


36 DUINDAM, J. C. J. Suriname op school. Amsterdam, K.N.A.G., 1967. 5p., 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap),Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel I, Nr.4.

4,40


37 DUSSELDORP, D. B. W. M. van. Geografische mobiliteit en de ontwikkeling van Suriname. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1963. 38p., bibliography, tables, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 119.

19,80


38 DUSSELDORP, D.B.W.M. van. De hertenrits in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1962. 4p., with 5 photographic illustrations & 2 figures, bibliography, 8vo modern wrappers.

5,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap).


39 DUSSELDORP, D.B.W.M. van. Een classificatie van de occupatievormen in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1962. 20p., with 1 folding map & 8 plates, bibliography, summary in english, 8vo modern wrappers.

19,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap).


40 EILERTS DE HAAN, J. G. W. J. De nieuwe, in gang zijnde Suriname-expeditie. Het naderen tot de Corantijn, door de in gang zijnse Suriname-expeditie. Amsterdam, K.N.A.G., 1908. 3,4p., 8vo modern wrs.

6,60

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXV.


41 EILERTS DE HAAN, J.G.W.J. Verslag van de Expeditie naar de Suriname-Rivier (30 Juni - 20 November 1908). Amsterdam, K.N.A.G., 1910. 127p., with 1 large folding coloured map & 1 other folding coloured map, 10 plates (with 18 illustrations), 7 textillustrations, 3 addend. with 1 folding plate, glosary, 8vo modern wrs.

176,00

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXVII.


42 ELOUT van SOETERWOUDE, W. In memoriam. Johannes François Adriaan Cateau van Rosevelt. Amsterdam, K.N.A.G., 1892. 2p., 8vo wrs.

3,30

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), IX.


43 ESSED, F. E. De bepaling van de grenslijn tussen twee grondgebieden in grensrivieren. Amsterdam, K.N.A.G., 1965. 11p., with 9 figures, summary in english, 8vo modern wrs.

8,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), LXXXII.


44 FEINBERG, H. M. Director Generals of the Netherlands West India Company: an accurate list for the eighteenth century. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1974. 7p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 130.

6,60


45 FRANSSEN-HERDERSCHEE, A. Verslag van de Gonini-expeditie. Amsterdam, K.N.A.G., 1905. 174p., with 1 large coloured folding map, 10 plates with 19 illustrations, textfigures, table, 3 addend. by C. H. de Goeje & Jhr. L. V. van Panhuys, list of ethnographical objects, 8vo modern wrs.

275,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXII.


46 FRANSSEN-HERDERSCHEE, A. Verslag van de Tapanahoni-Expeditie. Amsterdam, K.N.A.G., 1905. 186p., 17 plates, textfigures, table, 2 maps, 1 large folding coloured map, 3 addend. by C. H. de Goeje, Granman Oseisie van Otterloo, A. Thie, H. N. Duyfjes, & Jhr. L. C. van Panhuys 8vo wrs.

385,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXII.


47 GANS, H. A. de. De recente daling van het Nederlands geboortecijfer. Amsterdam, K.N.A.G., 1968-1969. 5,3 p., 4 tables, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel II & III.

5,50


48 GEIJSKES, D.C. en H. SCHOLS. Topografische observaties bij twee verkenningstochten boven noordelijk Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1948. 12p., with 2 maps & 6 photographic illustrations, 8vo modern wrs.

11,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXV.


49 GEIJSKES, D.C. On the structure and origin of the sandy ridges in the coastal zone of Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1952. 13p., 5 photographic illustrations & 4 figures (2 folding), bibliography, 8vo, modern wrappers.

13,20

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap).


50 GEIJSKES, Dr. D. C. Luchtfotografie en zwampbegroeiing in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1948. 4p., 6 illustrations on plates & 2 figures, 8vo modern wrs.

5,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXV.


51 GEIJSKES, Dr. D.C. Enkele waarnemingen uit de lucht van de kust van Suriname en Demerara. Amsterdam, K.N.A.G., 1947. 8p. with 5 figures, 8vo modern wrs.

8,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXIV.


52 GOEJE, C. H. de. De stand van het wetenschappelijk onderzoek in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1905. 7p., with 1 folding map, 8vo modern wrs.

19,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXII.


53 GOEJE, C. H. de. Suriname ontdekt. Amsterdam, K.N.A.G., 1934. 39p., with 2 maps (1 folding), 1 textfigure & bibliography (97 items), summary in french, 8vo modern wrs.

55,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LI.


54 GOEJE, C. H. de. Verslag der Toemoekhoemak-Expeditie (Tumuc-Humac-Expeditie). Amsterdam, K.N.A.G., 1908. 227p., with 1 large folding coloured map (with insert map of Surinam) & 37 illustrations on 19 plates, 8vo modern wrs.

275,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXV.


55 GOEJE, C. H. de. De Oayana-Indianen. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1941. 55p., 6 plates with 11 illustrations, textfigures, bibliography, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 100.

66,00


56 GOEJE, C. H. de. De inwijding tot medicijnman bij de Arawakken (Guyana) in tekst en mythe. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1942. 66p., bibliography, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 101.

55,00


57 GOEJE, C. H. de. De wereldbeschouwing der primitieven in West-Indië en elders. Leiden, E. J. Brill, 1944. 8p, with 6 illustrations, 4to in modern wrs. Original extract taken from the periodical : Cultureel Indië, 6e Jrg.

11,00


58 GOEJE, C. H. de. Eene reis naar het binnenland van Suriname in 1858. Waarheid of verdichtsel? Amsterdam, K.N.A.G., 1907. 3p., 8vo wrs.

4,40

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXIV.


59 GOEJE, C. H. de. Neolithische Indianen in Suriname. (Met gegevens der Expeditie-Ahlbrinck 1938). Amsterdam, K.N.A.G., 1943. 41p., with 1 folding map, 10 photographic illustrations on plates, 1 textfigure & bibliography, 8vo modern wrs.

60,50

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LX.


60 GOEJE, C.H. de. Aardrijkskundige namen in Guyana en omliggende landen. Amsterdam, K.N.A.G., 1909. 17p., 8vo modern wrs.

13,20

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXVI.


61 GON NETSCHER, A. D. van der. Beschouwing van het op den 25e october 1858, aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal voorgesteld ontwerp van wet ter afschaffing der slavernij in Suriname, voornamelijk ter aanwijzing der noodzakelijkheid om eene gelijktijdige en voldoende immigratie door wetsbepalingen mogelijk te maken en te verzekeren. 's Gravenhage, Gebroeders Belinfante, 1859. 37 p., 8vo later halfcloth with original frontwrappers pasted on. Very good copy.

242,00


62 GON NETSCHER, A. D. van der. Werking van de wet tot opheffing der slavernij in de Nederlandsche West-Indische koloniën, en middelen om Suriname van verder verval te redden. November 1866. 's Gravenhage, Gebroeders Belinfante, 1866. 52 p., 8vo later halfcloth with original frontwrappers pasted on. Very good copy.

242,00


63 GON NETSCHER, A. D. van der. Bijdrage ter aanwijzing van de grondslagen, waarop de afschaffing der slavernij in Suriname dient gevestigd te worden. 's Gravenhage, Gebroeders Belinfante, 1858. 47 p., 8vo later halfcloth with original frontwrappers pasted on. Very good copy.

253,00


64 GREEN, Edward C. Matawai Lineage Fission. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1977. 19p., 2 textmaps, references, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 133.

16,50


65 GYBLAND OOSTERHOFF, H. H. A. van. Het groot-kapitaal in Oost- en West-Indië. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1929. 7p, 8vo modern wrs. Taken out from periodicalI: De Indische Gids, VolI. LI, No. 1.

4,40


66 HALLEMA, A. De Joode Savane in Suriname 1632(?) - 1932. Opkomst, bloei en verval van het Jodendom in onze Westindische koloniën. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1932. 11p, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: De Indische Gids, Vol. LIV, No. 12.

17,60


67 HAMMEN, T. van der. De palynologie van het Guiana-bekken. Amsterdam, K.N.A.G., 1966. 11p., with 9 figures, bibliography, summary in english, 8vo modern wrs.

6,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXXIII.


68 (HASSELT, A. L. van). Tapanahoni-Expeditie. Amsterdam, K.N.A.G., 1905. 4p., 8vo modern wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXII.


69 HASSELT, J.H. van. Goninie-expeditie. Mededeelingen. Amsterdam, K.N.A.G., 1903-1904. 4,4,2 p., 8vo modern wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XX & XXI.

8,80


70 HEEMSTRA, J. De Indonesiërs in Suriname. 's-Gravenhage, W.van Hoeve, 1953. 10p., 8vo modern wrs. Taken out from Periodical: Indonesië, Tweemaandelijks Tijdschrift gewijd aan het Indonesisch Cultuurgebied, Vol. 6, No. 5.

8,80


71 HEEMSTRA, M. J. Barones van. Vier koperen handvatsels. Leiden, E. J. Brill, 1943. 5p, with 4 illustrations, 4to in modern wrs. Original extract taken from the periodical : Cultureel Indië, 5e Jrg.

7,70


72 HEEMSTRA, M. J. Barones van. Heer Spin of een West-Indische sprookjesfiguur. Leiden, E. J. Brill, 1943. 5p, 4 illustrations, 4to in modern wrs. Original extract taken from the periodical : Cultureel Indië, 5e Jrg.

8,80


73 HEEMSTRA, M. J. Barones van. Maris Sibylla Merian's bezoek aan Suriname, van 1699-1701. Leiden, E. J. Brill, 1944. 11p, with 7 illustrations, 4to in modern wrs. Original extract taken from the periodical : Cultureel Indië, 6e Jrg.

16,50


74 HEEMSTRA, M. J. Barones van. Op de markt van Paramaribo. Leiden, E. J. Brill, 1944. 11p, with 17 illustrations, 4to in modern wrs. Original extract taken from the periodical : Cultureel Indië, 6e Jrg.

16,50


75 HEIDE, J. van der. Het stuwmeeronderzoek in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1966. 8p., with 5 illustrations on plates & 1 textmap, 8vo modern wrs.

5,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXXIII.


76 HELDRING, E. Surinaamsche belangen. Amsterdam, K.N.A.G., 1901. 16 p., 8vo wrs.

13,20

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XVIII.


77 HOEKSTRA, J.F. & A. HEEMSKERK. Een Duitscher over Suriname. (Prof. Joest). & professor Dr, W. Joest over Guyana in 1890. Amsterdam, K.N.A.G., 1891-1892. 5,3 p., 8vo wrs. Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. VIII & IX.

11,00


78 HOETINK, H. Change in prejudice. Some notes on the minority problem, weith references to the West Indies and Latin America. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1963. 20p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 119.

13,20


79 HOFF, B. J. The language of the Indians of Surinam and the comparative study of the Carib and Arawak languages. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1955. 31p., extensive bibliography, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 111.

33,00


80 HULK, J. Fr. Brieven over de Corantijn-Expeditie. Amsterdam, K.N.A.G., 1911. 12p., 8vo modern wrs.

11,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXVIII.


81 IJZERMAN, J. W. De geografische beteekenis van de Coeroeni en de New-River (Suriname). Amsterdam, K.N.A.G., 1925. 5 p., 8vo modern wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XLII.


82 IJZERMAN, J.W. Twee reizen van Paramaribo, een naar de Parima in 1718 en een naar de Boven-Corantijn in 1720. Amsterdam, K.N.A.G., 1911. 14p., with 1 map, 8vo modern wrs.

16,50

Original extract from the pperiodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXVIII.


83 IJZERMAN, R. Over luchtverkenning en geologie in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1939. 6p., with 1 figure, 8vo modern wrs.

5,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. LVI.


84 ISMAEL, J. De positie van de Indonesiër in het nieuwe Suriname. 's-Gravenhage, W.van Hoeve, 1950. -1951, 17p., 8vo modern wrs. Taken out from Periodical: Indonesië, Tweemaandelijks Tijdschrift gewijd aan het Indonesisch Cultuurgebied, Vol. 4, No. 3 & 4.

11,00


85 JONKER, F. P. en J. J. WENSINK. De natuurwetenschappelijke expeditie naar de Emmaketen in Suriname, Juli-Oktober 1959. Amsterdam, K.N.A.G., 1960. 17p., with 3 text-maps, 8 illustrations on plates & 2 figures, bibliography, summary in english, 8vo modern wrs.

16,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXVII.


86 JONKER, F. P. Flora en vegetatie van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1966. 9p., bibliography, summary in english, 8vo modern wrs.

5,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXXIII.


87 JOSEPH, W. Het Santo-Bomaproject in het kader van het Surinaams tienjarenplan. Amsterdam, K.N.A.G., 1962. 3p., with 1 textmap, 8vo modern wrs.

3,30

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), LXXIX.


88 KALFF, S. Een pionier in Westindië (August Kappler). Amsterdam, J. H. de Bussy, 1928. 14p, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: De Indische Gids, Vol. L, No. 11.

11,00


89 KATE, Dr. H. F. C. Ten. Dr. H. D. Benjamins, 1850 - 25 februari - 1930. Amsterdam, K.N.A.G., 1930. 6p., with portrait-plate, 8vo modern wrs.

8,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XLVII.


90 KATE, H. F. C. Ten. On West Indian stone implements, and other Indian relics. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1889. 8p., with 8 lithographed plates, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Vijfde volgreeks, Deel 4.

71,50


91 KATE, H. Ten. De afleiding van ,,Paramaribo", en andere Surinaamsche namen. Amsterdam, K.N.A.G., 1908. 3p., table, 8vo modern wrs.

3,30

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXV.


92 KÄYSER, C. C. Verslag der Corantijn-Expeditie (19 Juli 1910 - 1 April 1911). Amsterdam, K.N.A.G., 1912. 72p., with large folding coloured map (with insert map of Surinam), & 27 illustrations, glosary, appendix, 8vo modern wrs.

132,00

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXIX.


93 KLEIN, W. C. Economische exploratie van Suriname's verre binnenland. Resultaten van recente onderzoekingen in Britisch en Venezolaansch Guyana. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1940. 48p, 1 double-paged textmap,2 illustrations, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: De Indische Gids, Vol. LXII, No. 10 & 11.

16,50


94 KLOOS, P. W. G. Ahlbrinck. Missionaris-etnograaf onder de Karaiben in Suriname 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1967. 4p., bibliography, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 123.

5,50


95 KLOOS, Peter. Search for Health Among the Maroni River Caribs. Etiology and medical care in a 20th century Amerindian group in Surinam. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1970. 27p., references, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 126.

19,80


96 KÖBBEN, A. J. F. Continuity in Change - Cottica Djuka Society as a Changing System. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1968. 35p., bibliography, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 124.

27,50


97 KÖBBEN, A. J. F. Unity and siunity - Cottica Djuka as a kinship system. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1967. 43p., 7 diagrams, textmap, folding table with diagram, references, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 123.

33,00


98 KOEFOED, G. De eenlettergrepige Engelse woorden in het Surinaams. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1973. 19p., bibliography, list,8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 129.

13,20


99 KRUIJER, G. Aardrijkskunde uit de lucht. Enkele sociaal geografische indrukken van een verkenningsvlucht boven Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1949. 6p., with 2 plates, 8vo modern wrs.

5,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXVI.


100 KRUIJER, G. Urbanisme in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1951. 33p., with 4 illustrations on plate, 1 textmap, 1 figure & 2 tables, 8vo modern wrs.

19,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXVIII.


101 KRUMEICH, Anja. Ziektepreventie in een Karibendorp in Suriname. Dordrecht, Foris Publications, 1989. 15p., references, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 145.

8,80


102 KUYPER, J. Onze koloniën uit een oeconomisch oogpunt. Amsterdam, K.N.A.G., 1895. 10 p., 8vo wrs.

6,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), XII.


103 KUYPER, J. Verkort officieel verslag over de Openbare Werken in het jaar 1902. Amsterdam, K.N.A.G., 1904. 14p., tabels, 8vo modern wrs.

8,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XXI.


104 LEUPE, P. A. Aanteekeningen betreffende de Koffij-kultuur in Suriname, in de eerste helft der vorige eeuw. Amsterdam, Frederik Muller, 1865. 44p., 6 beilagen, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 12.

38,50


105 LIER, R. A. J. van. De sociale wetenschappen van de neger in Amerika. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1951. 25p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 107.

16,50


106 LIER, R. A. J. van. In memoriam Clauidius Henricus de Goeje (1879-1955). 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1955. 4p., with protrait plate, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 111.

4,40


107 LOCHER, G. W. Nieuwe perspectieven in de studie van de acculturatie. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1963. 18p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 119.

11,00


108 LOEBÈR Jr., J. A. Over Indonesisch bamboe-ornament. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1912. 5p., and 3 plates with 6 illustrations by the author, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 67.

19,80


109 LORIÉ, Dr. J. Conrad Carel Käyser * (In memoriam). Amsterdam, K.N.A.G., 1939. 1p., 8vo modern wrs.

2,20

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LVI.


110 LORM, A. J. de. Surinaamsche diorama's uit het begin der negentiende eeuw. Leiden, E. J. Brill, 1943. 7p, with 4 illustrations, 4to in modern wrs. Original extract taken from the periodical : Cultureel Indië, 5e Jrg.

11,00


111 LOTH, J.E. Aanteekeningen over de Djoeka's (Aucaner boschnegers) in Suriname. Met naschrift door v.P. Amsterdam, K.N.A.G., 1910. 8 p., 8vo wrs.

6,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXVII.


112 LOTH, W. L. Verslag van de expeditie tot het traceeren van een weg van Brokopondo in de rivier Boven-Suriname, tot de hoogte van het Awara-Eiland in de rivier Boven-Saramacca. Amsterdam-Utrecht, K.N.A.G./ C.L.Brinkman, J.J.Beijers, 1879. 4 p., in 2 columns, large folding leaf with diagram-views and 2 small insert maps of the two rivers, 4to wrs.

66,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. III. 1ste Serie.


113 LOTH, W. L. Verslag van de tweede expeditie tot het traceeren van een weg van Brokopondo aan de rivier Suriname tot de Pedrosoengoe-Vallen aan de Marowijne. Amsterdam-Utrecht, K.N.A.G./ C.L.Brinkman, J.J.Beijers, 1879. 8 p., in 2 columns, 2 folding maps (Schetskaart van de kolonie Suriname & one leaf with diagram-views and a small insert map), 4to wrs.

71,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. III. 1ste Serie.


114 LOTH, W. L. Verslag van een reis, gedaan in de maanden Augustus en September 1879, tot het opnemen van een gedeelte der Boven-Saramacca, de kleine Saramacca, Moeroe Moeroe- en Mindrineti-Kreeken, alsmede het traceeren en opmeten van een lijn van af de Mindrineti Kreek naar de rivier Suriname. Amsterdam-Utrecht, K.N.A.G./ C.L.Brinkman, J.J.Beijers, 1881. 7 p. in 2 columns, 1 map, 4to moder wrs.

44,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. V. 1ste Serie.


115 LOTH, W. L. Verslag van eene expeditie tot het traceeren van een weg van de Tempatiekreek naar de rivier Suriname. (Rapport aan Z. E. den Gouverneur van Suriname). Amsterdam-Utrecht, K.N.A.G./ C.L.Brinkman, J.J.Beijers, 1880. 6 p. in 2 columns, folding plate with coloured diagrams, 4to wrs.

17,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. IV. 1ste Serie.


116 LOTH, W. L. Verslag van eene reis naar de Lawa tot het verkennen van het terrein tusschen die rivier en de Tapanahoni en van dat tusschen de Toso- en de Sara-kreek, gedaan van Januari tot Mei 1892. Amsterdam, K.N.A.G., 1893. 15 p., 1 folding map, 8vo wrs.

55,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. X.


117 LYNDEN, A. J. H. van. Op zoek naar Suriname's zuidgrens. De grensbepaling tusschen Suriname en Brazilië 1935-1938. Met korte verslagen van F.H.M.van Straelen, K.Meuldijk en H.E.Rombouts. - With contribution: by F.M.H. van STRAELEN: Verslag van de werkzaamheden der groep van Admiraal Käyser gedurende de Eerste Expeditie; K.MEULDIJK: reis op de nog onbekende oelemari-Rivier Juli-Augustus 1937; H.E. ROMBOUTS: Medische notities over de Grens-Expedities. Amsterdam, K.N.A.G., 1939. 90p., with 3 folding coloured maps, 91 illustrations on plates & 1 textmap, 8vo modern wrs.

176,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. LVI.


118 MARONIER, J. H. Surinaamse aquarellen en tekeningen van A. Borret. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1955. 5p., with 4 plates, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 111.

11,00


119 MARTIN, K. Aanteekeningen bij eene geognostische overzichtskaart van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1888. 10 p., 2 lithographed coloured maps (1 large), 8vo wrs.

55,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. V.


120 MARTIN, K. Bericht über eine Reise ins Gebiet des oberen Surinam. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1886. 76p., with 4 tinted lithographed plates, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 35.

88,00


121 MARTIN, K. De Nederlandsche expeditie naar de West-Indische eilanden en Surinamr 1884-1885. I. beschrijving der reis op de W.-I. eilanden door Prof. Dr. K. Martin. I. Aruba. II. Bonaire. III. Curaçao. Amsterdam, K.N.A.G., 1885. 45,40,37p., 8 textfigures, 1 illustration, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap). Vol. II.

71,50


122 MOENS-ZORAB, M. V. Salya, the Waverer (7p, 3 illustrations). Published in: Inter-Ocean. A Dutch East Indian Magazine covering Malaysia and Australasia, Vol. 9, Number 10, October 1928. Batavia, G. Kolff & Co, 1928. Other articles: About a Sacred Shrine (2p, 3 illustrations); Javanese Emigrants in Suriname, by S. Kalff (5p, 5 illustrations); Native Coastlife in Bantam (8p, 8 plates); The Airway between Holland and India and the Opening of the Netherland Indian Air Service, by A. Zimmerman (3p, 4 illustrations); Sunset near Bandoeng, by B. E. Thormlay (2p, 2 illustraions); The Legfend of Tjioeng Wanara (2p, 4 illustrations); many tinted illustrations, many illustrated advertism, 60pp, 4to original illustrated wrappers.

38,50


123 MULERT, F.E. De eerste uit Nederland naar Suriname gezonden landmeters (1667). Amsterdam, K.N.A.G., 1912-1913, 4,7 p., with 1 map, 8vo modern wrs.

16,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXIX & XXX.


124 NEW GUINEA. Bescherming van Paradijsvogels in Nederlandsch Nieuw-Guinea. Amsterdam, K.N.A.G., 1912. 2,6p., 8vo wrs. With: the protection of other animals on Java and Madoera, other parts of Indonesia, and Surinam & Curaçao.

6,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXIX.


125 OUDSCHANS DENTZ, F. De afzetting van het Groot-Opperhoofd der Saramaccaners Koffy in 1835 en de politieke contracten met de Boni-negers in Suriname. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1948. 12p., appendix, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 104.

8,80


126 OUDSCHANS DENTZ, Fred. Aardbevingen en aardschokken in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1945. 2p., with bibliography, 8vo modern wrs.

3,30

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXII.


127 OUDSCHANS DENTZ, Fred. Uit de geschiedenis van de hoofdplaats van Suriname, en een evacuatieplan in het midden der 18de eeuw dat geen voortgang had. Amsterdam, K.N.A.G., 1947. 5p., with bibliography, 8vo modern wrs.

5,50

XOriginal extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXIV.


128 OUDSCHANS DENTZ, Fred. In Suriname begraven Gouverneurs. De lijkstatie van H. E. Baron von Spörcke. Leiden, E. J. Brill, 1944. 5p, with 2 illustrations, 4to in modern wrs. Original extract taken from the periodical : Cultureel Indië, 6e Jrg.

6,60


129 OUDSCHANS DENTZ, Fred. Het eerste eeuwgetijde van de Nederlandsche kolonisten in Suriname. Leiden, E.J.Brill, 1945. 8p., with 5 illustrations, 4to in modern wrs. Original extract taken from the periodical : Cultureel Indië, 7. Jrg., 1945.

11,00


130 PANHUYS, L. C. van. A Claim for the Discovery of the Coast of Guiana by the Dutch. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1904. 3p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Zevende volgreeks, Deel 2. Deel 56.

4,40


131 PANHUYS, L. C. van. About the Ornamentation in use by Savage Tribes in Dutch Guiana and its Meaning. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1904. 4p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 56.

5,50


132 PANHUYS, L. C. van. Indian words in the Dutch language and in use at Dutch-Guiana. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1904. 4p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Zevende volgreeks, Deel 2.

8,80


133 PENARD, A. P. Surinaamsche volksvertellingen. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1924. 40p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 80.

33,00


134 PENARD, A. P. Surinaamsche volksvertellingen. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1926. 47p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 82.

38,50


135 PENARD, A. Ph. Het Pujai-geheim der Surinaamsche Caraiben. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1928. 67p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 84.

55,00


136 PENARD, F. P. en A. P. Surinaamsch bijgeloof. Iets over Wintie en andere natuurbegrippen. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1912. 27p., and 6 plates with 12 illustrations, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 67.

38,50


137 PONS, L. J. Geogenese en pedogenese in de jong-holocene kustvlakte van de drie Guyanas. Amsterdam, K.N.A.G., 1966. 20p., with 4 illustrations on plates, 9 textmaps & figures, biblography, summay in english, 8vo modern wrs.

16,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXXIII.


138 PRICE, R. Avenging Spirits and the Structure of Saramaka Lineages. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1973. 22p., 3 figures, references, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 129.

19,80


139 PRICE, R. Kikoonga and Saramaccan: a reappraisal. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1975. 18p., references, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 131.

17,60


140 PRICE, Richard. Kwasimukamba's Gambit. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1979. 19p., map, 1 plate, references, notes, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 135.

17,60


141 PULLE, A. A. Voorlopig verslag over de Suriname-expeditie 1948/'49. Amsterdam, K.N.A.G., 1949. 4p., 8vo modern wrs.

16,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXVI.


142 RENSELAAR, H. C. van en J. VOORHOEVE. Rapport over een ethnologische studiereis van Mata. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1962. 34p., textfigures, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 118.

27,50


143 RENSELAAR, H. C. van. De houding van de Creoolse bevolkingsgroep in Suriname ten opzichte van andere bevolkingsgroepen (in het bijzonder ten opzichte van de Hindostanen). 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1963. 13p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 119.

8,80


144 ROUFFAER, G.P. De aanstaande 6de expeditie van het K.N.A.G. naar het binnenland van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1908. 5p., 8vo modern wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXV.


145 RUTGERS, A. A. L. Portret van Dr. A. A. L. Rutgers. Directeur van Landbouw, Nijverheid en Handel in Ned.-Indië, benoemd tot Gouverneur van Suriname. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1928. 1p, portrait, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: De Indische Gids, Vol. L, No. 1.

2,20


146 SACHSE, F.J.P. De lengte van Paramaribo. Amsterdam, K.N.A.G., 1913. 3p., 8vo modern wrs.

3,30

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXX.


147 SARAMACCA-EXPEDITIE. Mededeelingen door de redactie. Amsterdam, K.N.A.G., 1903. 2, 3, 4, 8, p., 8vo modern wrs.

11,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XX.


148 SEDOC-DAHLBERG, Betty. Een beschouwing over de betekenis van het nageslacht van enige eind 19e eeuwse Creoolse families in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1971. 4 p., 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel V, Nr. 4.

3,30



149 SEUREN, Pieter A. M. & Gerard A. NAGELKERKE. In Memoriam Jan Voorhoeve. & Bibliography Jan Voorhoeve. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1983. 8p., portrait, bibliography, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 139.

5,50


150 SIMÀK, B. Structuur en conceptie van de hedendaagse grote wereldatlassen. Amsterdam, K.N.A.G., 1970. 12 p., 11 figures, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel IV, Nr.4.

5,50


151 SIMONS, Dr. A.L. Aantekeningen bij een collectie luchtfoto's van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1947. 29p., with 2 maps (1 folding) & 4 photographic illustrations on plates, summary in english, 8vo modern wrs.

19,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXIV.


152 SIMONS, Dr. A.L. Suriname en de luchtkaartering. Amsterdam, K.N.A.G., 1948. 16p., with 2 maps, 12 photographic illustrations on plates & 6 figures, 8vo modern wrs.

17,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXV.


153 SLUISDOM, E. De best gesproken taal in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1970. 5 p., 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel IV, Nr.4.

3,30


154 SNIJDERS, W. J. J. Operatie Sprinkhaan. (Suriname). Amsterdam, K.N.A.G., 1961. 6p., with 1 textmap, 8vo modern wrs.

5,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap).


155 SOETERWOUDE, W. Elout van & J. W. TYDEMAN. Javaansche emigratie naar Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1895. 5p., 8vo wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), XII.


156 SPECKMANN, J. D. en G.W. LOCHER. In Memoriam Rudolf Asueer Jacob van Lier 24 Augustus 1914 - 28 Mei 1987. Dordrecht, Foris Publications, 1988. 16p., portrait, bibliography, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 144.

16,50


157 SPECKMANN, J. D. De houding van de Hindostaanse bevolkingsgroep in Suriname ten opzichte van de Creolen. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1963. 17p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 119.

13,20


158 SPECKMANN, J. D., A. M. de WAAL MALEFIJT & H. C. van RENSELAAR. De positie van de Hindostaanse bevolkingsgroep in de sociale en ekonomische struktuur van Suriname. Het Sociaal-economisch vermogen van de Javanen in Suriname. Het Sociaal-economisch vermogen van de Creolen in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1963. 24p., with 6 illustrations on plates & 2 figures, summaries in english, 8vo modern wrs..

19,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), LXXX.


159 SPIRLET, F.E. Aanteekeningen over de declinatie-verandering der magneetnaald in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1918. 8p., with 2 textmaps & tables, 8vo modern wrs.

8,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXXV.


160 STAAL, G. J. Melaatschen-Verpleging in Suriname. Amsterdam, J. H. de Bussy, 1929. 5p, 8vo modern wrs. Taken out from periodicalI: De Indische Gids, VolI. LI, No. 1.

3,30


161 STAAL, J.J. De grenzen van onze bezitting Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1913. 4p., 8vo modern wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXX.


162 STAAL, J.J. Grensregelingen voor Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1913. 4p., 8vo modern wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXX.


163 STAAL, J.J. Mededeelingen over Nederlandsche onderzoekingstochten in onze koloniën & Berichten omtrent vreemde onderzoekers in onze koloniën. Amsterdam, K.N.A.G., 1909-1911. 3,8,2,7,18,8,14,14,8,8 p (=90pp), large folding plate with 5 maps & 2,2,(-),11,7,1,4,1,1,2,1p. (=23pp), 8vo modern wrappers. - Elbert Soenda-Expeditie, Rouffaer's onderzoekingstochten door den O. I. Archipel, Centraal-Celebes, Expeditie Lorentz, Gouvernements-exploratie in Ned. Nieuw-Guinea, Corantijn-expeditie, Nias door J.P. Kleiweg de Zwaan, Timor-Expeditie Molengraaff, e.a.

132,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXVI, XXVII & XXVIII.


164 STAAL, J.J. Mededeelingen over Nederlandsche onderzoekingstochten in onze koloniën & Berichten omtrent vreemde onderzoekers in onze koloniën. Amsterdam, K.N.A.G., 1909-1911. 3,2,8,2.9,4,7,18,8,7,14,1,14,4,9,1,8,2p, with large plate with 5 maps, 8vo modern wrappers. - Elbert Soenda-Expeditie, Rouffaer's onderzoekingstochten door den O. I. Archipel, Centraal-Celebes, Expeditie Lorentz, Gouvernements-exploratie in Ned. Nieuw-Guinea, Corantijn-expeditie, Nias door J.P. Kleiweg de Zwaan, Timor-Expeditie Molengraaff, e.a.

132,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXVI, XXVII & XXVIII.


165 STAAL, J.J.S. Regeling omtrent een gedeelte der grens tusschen Suriname en Fransch-Guyana. Amsterdam, K.N.A.G., 1915. 1p., 8vo wrs.

2,20

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XXXII.


166 STAHEL, Dr. G., R. IJZERMAN, J. KREEMER, Dr. D. L. FERNANDES, H. KUIPERBAK & H. C. van OMMEREN. De Expeditie naar het Wilhelmina-Gebergte (Suriname) in 1926. (& Mededeelingen). & Voordracht R. IJzerman: De Suriname-expeditie 1926 (Amsterdam, 1927). Amsterdam, K.N.A.G., 1925-1927. 1,2,1,2 52,18,23,50,56,10,3 (= 218p), 21 text-illustrations, 6 maps & 1 folding map, folding panorama-sketches, addenda, 8vo modern wrs.

242,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXII-LXIV.


167 STAHEL, G. en D.C.GEYSKES. Drie verkenningsvluchten boven Suriname's binnenlanden met het K.L.M. vliegtuig ,,De Snip". Amsterdam, K.N.A.G., 1940. 16p., with 2 folding maps & 5 photographic illustrations on plates, 8vo modern wrs.

19,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. LVII.


168 STERCK-PROOT, J. M. Tweede vacantie-cursus nvoor geografen. Amsterdam, K.N.A.G., 1908. 2p., 8vo modern wrs. - (Winterswijk, Epe,Valthe).

3,30

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXV.


169 STOCKUM, A. J. van. Astronomische plaatsbepaling van eenige punten in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1913. 6p., with 1 textmap, table, 8vo modern wrs.

5,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXX.


170 STOCKUM, A. J. van. Saramacca-Expeditie. (Mededeelingen). Amsterdam, K.N.A.G., 1903. 8p., 8vo omodern wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XX.

6,60


171 STOCKUM, A. J. van. Saramacca-Expeditie. Mededeelingen. Amsterdam, K.N.A.G., 1902. 2 p., 8vo or.wrs.

3,30

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XIX.


172 STOCKUM, A. J. van. Verslag van de Saramacca-Expeditie. Amsterdam, K.N.A.G., 1904. 35,84,71,57,48p (=295p), 3 maps, 1 large folding map, 2 textillustrations, 6 plates, 8vo wrs.

275,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XXI.


173 STOK, Dr. J. P. van der. Bijdrage tot de kennis van het klimaat van Nederland. De temperatuur van lucht en zee. Amsterdam, K.N.A.G., 1916-1917. 19,24,22,20p., with 1 textillustration, 35 tables & 3 figures, 8vo modern wrs.

44,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XXXII, XXVXIII


174 SURINAM. Hoofdenverkiezing bij de Boschnegers in Suriname. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1916. 9p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 72.

8,80


175 SURINAM. Mededeelingen. De aanstaande 5e expeditie van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap naat het binnenland van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1907. 4 p., 8vo wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXIV.


176 SURINAM. Politieke Contracten met de Boschnegers in Suriname. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1916. 41p., indexes, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 71.

38,50


177 SURINAME. De aanstaande 5de expeditie van het K.N.A.G. naar het binnenland van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1907. 4p. 8vo modern wrs.

4,40

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. XXIV.


178 SURINAME EXPEDITIE (leider L. A. Bakhuis). Suriname expeditie. Amsterdam, K.N.A.G., 1901. 4,6,3,3p, with 1 folding map (Voltzberg, Raleighvallen), 8vo modern wrs.

22,00

Original extract from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. XVIII.


179 SURINAME. Rechtstoestand der Javanen in Suriname. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1923. 3p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 79.

3,30


180 SURINGAR, W. F. R. De Nederlandsche West-Indische Expeditie. verslag en Reisverhaal door Dr, W. F. R. Suringar te Leiden. Amsterdam, K.N.A.G., 1886. 46,40,35p., with 1 folding map, 1 textmap, 25 illustrations, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap). Vol. III.

88,00


181 SYPESTEYN, C. A. van. Beknopt overzicht van de goudexploitatie in Suriname 1874-1879. Amsterdam-Utrecht, K.N.A.G./ C.L.Brinkman, J.J.Beijers, 1880. 7 p. in 2 columns, 1 folding map, 4to wrs. (Kaart van een gedeelte der kolonie Suriname, waarop de perceelen land, welke ter ontginning van goud en andere metalen, aan de rivieren Marowijne, Suriname en Saramacca, in pacht zijn uitgegeven, met arceerlijnen zijn aangewezen, 42,5 x 23,5 cm.).

66,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. IV. 1ste Serie.


182 TAYLOR, Douglas C. Surinam Arawak as compared with different dialects of island Carib. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1962. 12p., references, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 118.

8,80


183 THODEN van VELZEN, H. U. E. and W. van WETERING. Affluence, Deprivation and the Flowering of Bush Negro Religious Movements. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1983. 41p., 2 maps, 2 illustrations, notes, references, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 139.

27,50


184 VERSCHUUR, G. Eene reis door de drie Guyana's (Voordracht). Amsterdam, K.N.A.G., 1893. 3p., 8vo wrs.

3,30

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. X.


185 VINK, Dr. G.J. Over de mogelijkheid van kolonisatie van blanken in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1941. 18p., with 1 figure, bibliography, 8vo modern wrs.

13,20

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. LVIII.


186 VOORHOEVE, J. and H. C. van RENSELAAR. Messianism and nationalism in Surinam. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1962. 25p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 118.

17,60


187 VOORHOEVE, Jan. The Obiaman and his Influence in the Moravian Parish. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1983. 10p., portrait, 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde, Deel 139.

5,50


188 W. K. M. Drie dagen door de Wildernissen van Suriname. Haarlem, Het Tijdschrift ,,Eigen Haard", 1920. 8p., with 5 illustrations, 4to modern wrappers. - Taken from: De Aarde en haar Volken, Jrg. 56.

13,20


189 W. K. M. Naar Pakka-Pakka aan de Saramacca. Haarlem, Het Tijdschrift ,,Eigen Haard", 1922. 6p., with 6 illustrations, 4to modern wrappers. - Taken from: De Aarde en haar Volken, Jrg. 58.

11,00


190 WEKKER, J. B. Ch. Waar ligt het Acarai gebergte? Amsterdam, K.N.A.G., 1972. 4 p., 3 illustrations, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel VI, Nr. 2.

3,30


191 WEKKER, J. B. Ch. De kaartering van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1966. 9p., with 8 textmaps and figures (2 folding), bibliography, 8vo modern wrs.

8,80

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap).


192 WENGEN, G. D. van. Tajoeb, een prestige-feest bij de Javanen in Suriname. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1963. 16p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 119.

13,20


193 WENSINK, J. J. De voornaamste resultaten betreffende het geomorfologisch onderzoek van de Emmaketen. Amsterdam, K.N.A.G., 1966. 6p., with 2 illustrations on plate, 3 figures, bibliography, summary in english, 8vo modern wrs.

6,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXXIII.


194 WEST INDIË. Rijkdom van Suriname's pllanten- en dierenrijk. Amsterdam, Frederik Muller, 1864. 16p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 11. Reprint (1986).

6,60


195 WONG, E. Hoofdenverkiezing, stamverdeeling en stamverspreiding der Boschnegers van Suriname in de 18e en 19e eeuw. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1938. 68p., 8vo modern wrs. Taken out from periodical: Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië, Deel 97.

55,00


196 ZIMMERMANN, G. P. H. Beschrijving van de rivier ,,De Suriname". Amsterdam-Utrecht, K.N.A.G./ C.L.Brinkman, J.J.Beijers, 1877. 10 p., in 2 columns, 1 large folding coloured map (with 3 insert maps: Plan of Paramaribo, Delta of the River, Northern Part South America), 4to wrs. Very nice and interresting map.

198,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap)., Vol. II. 1ste Serie.


197 ZIMMERMANN, G.P.H. Het nieuwe grondgebied van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1891. 11p., 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. VIII.

9,90



198 ZONNEVELD, Dr. J.I.S. Waarnemingen langs de kust van Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1954. 14p., with 8 textmaps & figures, 2 photographic illustrations, bibliography, with summary in english, 8vo modern wrs.

11,00

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap).


199 ZONNEVELD, J. I. S. Enkele luchtfoto's van de Sipaliwini - Savanne in Zuid Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1967. 13p., 2 textmaps, 10 photographs, notes, bibliography, summary in english, 8vo wrs.
Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap),Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel I, Nr.4.

17,60


200 ZONNEVELD, J. I. S. Some aerial photographs from the Surinam jungle. (Air Photographs). Amsterdam, K.N.A.G., 1968. 10 p., 5 illustrations, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel II, Nr.4.

5,50


201 ZONNEVELD, J. I. S. Luchtfoto-interpretatie in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1966. 11p., with 4 plates, 4 figures, bibliography, summary in english, 8vo modern wrs.

9,90

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXXIII.


202 ZONNEVELD, J. I. S. Toponymen in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1967. 9 p., notes, bibliography, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap),Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel I.

5,50


203 ZONNEVELD, J. I. S. Soela's in de Corantijn (Suriname). Amsterdam, K.N.A.G., 1969. 11 p, 2 plates, 3 textmaps,1 figure, bibliography, 8vo wrs. Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Geografisch Tijdschrift, Nieuwe Reeks, Deel III.

8,80


204 ZONNEVELD, J.I.S. Surinaamse luchtfoto's I. Riviervormen in de kustvlakte van Suriname (II). Surinaamse luchtfoto's III. Enkele riviervormen in het binnenland. - Aardrijkskunde uit de lucht. Amsterdam, K.N.A.G., 1950-1951. 9,12,6 p., with 4 textmaps, 16 plates & 6 figures, bibliographies, summary in english, 8vo modern wrs.

27,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXVII & LXVIII,


205 ZONNEVELD, J.I.S. Bij een kleuren-luchtfoto uit Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1964. 6p., with 1 coloured plate, bibliography, 8vo modern wrs.

6,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXXXI.


206 ZONNEVELD, J.I.S. en Dr. G. J. KRUIJER. Nederzettings- en occupatie-vormen in Suriname. Amsterdam, K.N.A.G., 1951. 36p., with 8 maps & 9 illustrations on plates, bibliography, summary in english, 8vo modern wrs.

27,50

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXVIII.


207 ZONNEVELD, J.I.S. Watervallen in Suriname. Aardrijkskunde uit de lucht. Amsterdam, K.N.A.G., 1952. 9p., with4 textmaps & 8 photographic illustrations on plates, bibliography, summary in english, 8vo modern wrs.

6,60

Original extract taken from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Vol. LXIX.